Suffusion - en to tr translation catalogue (85 entries)

note: Text in function
en: % Responses
tr: % Cevaplar

note: Text in function
en: (required)
tr: (gerekli)

note: Text in function
en: 1 Response
tr: 1 Cevap

note: Text in function
en: A search form for your blog
tr: Blog'unuz için arama formu

note: Text in echo
en: Add comments
tr: Yorum ekle

note: Text in echo
en: Archives
tr: Arşivler

note: Text in function
en: Cancel reply
tr: Cevabı sil

note: Text in echo
en: Categories
tr: Kategoriler

note: Text in function
en: Category Posts
tr: Kategori Yazıları

note: Text in function
en: Comments
tr: Yorumlar

note: Text in echo
en: Comments (RSS)
tr: Yorumlar (RSS)

note: Text in function
en: Continue reading
tr: Devamını okuyun

note: Text in function
en: Don't show any text
tr: Her hangi bir yazı gösterme

note: Text in function
en: E-mail
tr: E-posta

note: Text in function
en: Edit
tr: Düzenle

note: Text in function
en: Enter email address
tr: Eposta adresinizi girin

note: Text in echo
en: Entries (RSS)
tr: Yazılar (RSS)

note: Text in function
en: Error 404 - Not Found
tr: Error 404 - Bulunamadı

note: Text in echo
en: Excerpt background color:
tr: Alıntı arkaplan rengi:

note: Text in echo
en: Excerpt font color:
tr: Alıntı yazı rengi:

note: Text in echo
en: Excerpt title color:
tr: Alıntı başlık rengi:

note: Text in echo
en: FeedBurner Feed:
tr: FeedBurner Kaynağı:

note: Text in function
en: Follow Me
tr: Takip Edin

note: Text in function
en: Follow me on Twitter
tr: Beni Twitter'da takip edin.

note: Text in function
en: Google Translator
tr: Google Çevirici

note: Text in function
en: Leave a Reply
tr: Cevap bırak

note: Text in function
en: Leave a Reply to %s
tr: %s 'e cevap bırak

note: Text in function
en: Left
tr: Sol

note: Text in echo
en: Links
tr: Bağlantılar

note: Text in function
en: Log out
tr: Çıkış

note: Text in echo
en: Make this post a headline
tr: Bu yazıyı başlık yapın

note: Text in echo
en: Meta Description
tr: Meta Açıklaması

note: Text in echo
en: Meta Keywords
tr: Meta Anahtar Kelimeler

note: Text in function
en: My Tweets
tr: Tweet'im

note: Text in function
en: Name
tr: İsim

note: Text in function
en: Newer Comments
tr: Yeni Yorumlar

note: Text in function
en: Newer Entries
tr: Yeni Yazılar

note: Text in function
en: Next Post
tr: Sonraki Yazı

note: Text in echo
en: Not Found
tr: Bulunamadı

note: Text in echo
en: Nothing Found
tr: Hiçbir şey Bulunamadı

note: Text in function
en: Older Comments
tr: Eski Yorumlar

note: Text in function
en: Older Entries
tr: Eski Yazılar

note: Text in function
en: One Response
tr: Bir Cevap

note: Text in function
en: Pages
tr: Sayfalar

note: Text in function
en: Pages:
tr: Sayfalar:

note: Text in function
en: Pause
tr: Duraklat

note: Text in echo
en: Please try another search.
tr: Lütfen yeni bir arama yapın.

note: Text in function
en: Previous Post
tr: Önceki Yazı

note: Text in function
en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

note: Text in function
en: Recent Posts
tr: Son Yazılar

note: Text in function
en: Recommended settings:
tr: Tavsiye edilen ayarlar:

note: Text in function
en: Resume
tr: Devam Et

note: Text in function
en: Right
tr: Sağ

note: Text in echo
en: Search
tr: Ara

note: Text in function
en: Select
tr: Seç

note: Text in echo
en: Sorry, no posts matched your criteria.
tr: Özür dileriz, kriterinize uygun yazı yok.

note: Text in echo
en: Sorry, the comment form is closed at this time.
tr: Özür dileriz, yorum formu şu anda kapalı.

note: Text in function
en: Sorry, the page that you are looking for does not exist.
tr: Özür dileriz, aradığınız sayfa bulunamadı.

note: Text in echo
en: Source Language:
tr: Kaynak Dili:

note: Text in function
en: Submit Comment
tr: Yorum Gönder

note: Text in function
en: Subscribe
tr: Abone ol

note: Text in echo
en: Text for "Next Post":
tr: "Next Post" için Yazı:

note: Text in echo
en: Text for "Pause":
tr: "Pause" için Yazı:

note: Text in echo
en: Text for "Previous Post":
tr: "Previous Post" için Yazı:

note: Text in echo
en: This is the user who will be followed
tr: Takip edilecek kullanıcı

note: Text in echo
en: Title:
tr: Başlık:

note: Text in function
en: Top
tr: Üst

note: Text in function
en: Translate this Page
tr: Bu sayfayı tercüme et

note: Text in function
en: Use Category Icons Plugin
tr: Kategori Simge Plugin'i Kullan

note: Text in function
en: Use custom image
tr: Özel görsel kullan

note: Text in echo
en: User:
tr: Kullanıcı:

note: Text in echo
en: Valid XHTML
tr: Geçerli XHTML

note: Text in echo
en: What language is your page in?
tr: Sayfanız hangi dilde?

note: Text in echo
en: Width of excerpt section:
tr: Alıntı bölümünün genişliği:

note: Text in echo
en: Will show a text box for visitors to enter an email address for subscription
tr: Ziyaretçilere e-posta adreslerini girmeleri için yazı kutucuğu gösterir

note: Text in echo
en: Will show the selected Twitter icon
tr: Seçili Twitter simgesini gösterecek

note: Text in echo
en: Will show up near the Twitter icon
tr: Twitter simgesinin yanında gösterecek

note: Text in echo
en: Will show your latest tweets
tr: Son tweet'lerinizi gösterecek

note: Text in function
en: Wipe
tr: Sil

note: Text in function
en: You are currently logged in as <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
tr: Şu an <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a> olarak giriş yapmışsınız.

note: Text in function
en: You have successfully logged in as <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>.
tr: <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a> olarak giriş yaptınız.

note: Text in function
en: You must be logged in to post a comment.
tr: Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

note: Text in function
en: Your Comment
tr: Yorumunuz

note: Text in function
en: Zoom
tr: Yakınlaştır

note: Text in function
en: your-user-name
tr: kullanıcı-adınız
